Koncerty Urodzinowe Fryderyka Chopina 22.02 – 01.03.2018

Dokładna data urodzin Fryderyka Chopina do dziś jest kwestią dyskusyjną. Niektóre źródła podają 22 lutego podczas gdy inne utrzymują, że urodził się 1 marca 1810 roku. Każdego roku te sprzeczności stają się pretekstem do celebrowania urodzin wielkiego, polskiego kompozytora przez aż osiem dni. Codzienne recitale wspaniałych artystów z całego świata promują polską kulturę i popularyzują wiedzę o Chopinie.

Po raz trzeci Rotary Klub Warszawa Chopin wziął czynny udział w organizacji Koncertów Urodzinowych. Na zaproszenie naszego klubu z Sycylii do Polski przyjechał Daniele Costa. W sobotę 24.02 o godzinie 18.00 zagrał utwory Belliniego. Naszym gościem był również Alessandro Fortini z klubu Catania Est. Jest to nasze pierwsze, wspólne przedsięwzięcie, efekt współpracy klubów, na mocy porozumienia podpisanego przez Prezydent Monikę Rosińską i Prezydenta Gregorio Mirone. W kwietniu do Katanii wyjedzie artysta z Polski by promować tam muzykę Chopina.

Na koncercie pojawili się również przebywający w Polsce studenci wymiany młodzieżowej RYE.

Członkowie naszego klubu aktywnie właczyli się w przygotowanie wizyty i zapewnienie licznych atrakcji. Monika i Paweł Rosińscy oraz Joanna Bielicka zapewnili gościnę, zadbali również o atrakcje takie jak spotkania w gronie przyjaciół, spacer nocą po Starym Mieście czy sportowe wyzwania: poranny jogging czy kąpiel w lodowatej wodzie. Tego dnia temperatura wynosiła -10 stpni Celsjusza ale z powodu wiatru temperatura odczuwalna wynosiła -16 stopni, można więc mówić o prawdziwym wyczynie! Dzięki Dorocie Komor Daniel zwiedził Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz zjechał na linie z korony Stadionu Narodowego a także miał okazję spróbować czekolady w słynnej warszawskiej fabryce czekolady E. Wedel.

Z naszym Rotaractem Daniel zwiedzał Muzeum Chopina a także bawił się z nimi na wspólnej imprezie.