O klubie

Nasz klub, który nosi zaszczytne imię jednego z najwybitniejszych Polaków – Fryderyka Chopina – powstał 20 stycznia 2015 roku. 28 marca, w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie, miała miejsce Gala Charterowa. Swoją obecnością zaszczyciło nas ponad dwieście osób, w tym wielu gości z różnych klubów Rotary w Polsce. Gala miała niezwykle uroczysty charakter i bogaty program: w części artystycznej wysłuchaliśmy koncertu fortepianowego w wykonaniu Marka Brachy a także recitalu Izabeli Trojanowskiej. Przeprowadziliśmy także bardzo udaną aukcję charytatywną.
Od tego czasu konsekwentnie pracujemy na miano jednego z najlepszych klubów Rotary w Polsce. Mamy już na swoim koncie pierwsze sukcesy. W ramach Rotariańskiej Wymiany Młodzieżowej wysyłamy i przyjmujemy dzieci z całego świata. W roku szkolnym 2015/2016 będzie to młodzież z Francji, USA, Brazylii, Meksyku, Chile i Kanady. Możemy pochwalić się największą wymianą spośród wszystkich klubów w Polsce – stan na wrzesień 2015 to 11 osób, co stanowi 20% ogólnopolskiej wymiany. W ciągu półrocznej działalności klubu, w ramach programu New Generation wysłaliśmy 5 osób do Meksyku, Brazylii i na Tajwan. To więcej niż reszta Dystryktu.
Dla osób przyjeżdżających do naszego kraju mamy przygotowany plan różnego rodzaju atrakcji, wizyt i wycieczek, które pomogą im poznać naszą ojczyznę i kulturę. Będzie to między innymi: wizyta w Sejmie i Senacie z anglojęzycznym przewodnikiem (dzięki uprzejmości jednego z senatorów), wycieczka do TVN24 – zwyczajowo przewodnikiem jest Paweł Łukasik, wyjście do Teatru Wielkiego, wizyta w Obserwatorium Astronomicznym. 11 listopada po raz szósty weźmiemy udział w Biegu Niepodległości organizowanym przez Urząd Dzielnicy Warszawa Białołęka. W planach zimowych jest też kulig oraz wiele innych wydarzeń.
Praca członków naszego klubu została zauważona i doceniona przez Panią JE Ambasador Kanady – Alexsandrę Bugailiskis, która była gościem na Gali Charterowej. Podczas wizyty w Ambasadzie z okazji Święta Narodowego Kanady pozyskaliśmy dla klubu wiele kontaktów i obietnic współpracy.
RC Warszawa Fryderyk Chopin był fundatorem nagród w międzyszkolnym konkursie „Rowerowa szkoła”, mającym na celu zachęcanie uczniów i rodziców do korzystania z rowerów jako środka transportu. Konkurs organizował ZTM Warszawa, Urząd Dzielnicy Warszawa Białołęka i miesięcznik Rowertour.
W ramach integracji i nawiązywania kontaktów z innymi klubami w Polsce, na zaproszenie RC Kraków Zamek Niepołomice byliśmy z wizytą w Niepołomicach, gdzie spotkaliśmy się z niezwykle ciepłym i gościnnym przyjęciem. Liczymy na bardzo owocną współpracę przy realizacji wspólnych projektów.
Ciepłe i przyjazne stosunki łączą nas z wieloma klubami, ale pomoc i wsparcie przy powstawaniu klubu RC Warszawa Fryderyk Chopin, jaką okazały RC Warszawa City i RC Warszawa Belweder sprawiły, że kluby te są nam szczególnie bliskie.
Wydajemy biuletyn klubowy. Rozwijamy naszą przyjaźń – goście podkreślają wspaniałą atmosferę spotkań klubowych. Jest to niewątpliwie rezultat dobrych relacji. Jesteśmy dla siebie inspiracją i wsparciem, razem realizujemy nasze pomysły i wzajemnie sobie pomagamy.