Spotkanie 04.09.2017

Było to pierwsze spotkanie w hotelu Intercontinental po wakacyjnej przerwie, w czasie której kilkukrotnie gościliśmy w restauracji Dolce Far Niente, należącej do Kasi Teuchmann –Zych (i jak zwykle, były to przemiłe i przepyszne spotkania).

Po raz pierwszy również, w nowej roli wystąpiła Monika Rosińska, od czerwca pełniąca rolę Prezydenta RC Warszawa Fryderyk Chopin. Było to więc spotkanie inaugurujące nową prezydenturę, nowy rok rotariański i kolejny rok działalności naszego klubu.

Prezydent Monika Rosińska przedstawiła plany na najbliższy czas, obejmujące organizację Balu Orła Białego, który miałby się odbyć 11 listopada. Przed południem tego dnia planowane są różnego rodzaju imprezy sportowe – byłaby to doskonała okazja do oficjalnego przedstawienia Rotariańskiego Komitetu Sportowego i Moniki jako Przewodniczącej. Całość zapowiada się niezwykle interesująco, już mamy zapowiedzi przybycia gości z klubów z Giżycka, Niepołomic i wielu innych.

Tego wieczoru mieliśmy również wspaniałych gości. Byli nimi Rotarianie z Brazylii: Leila i Paulo Gomes z Aracaju oraz Ana i Paulo Macedo z Rio de Janeiro. Opowiadali nam o swoich rodzinach, pracy ale przede wszystkim o zaangażowaniu w służbę rotariańską, która daje im bardzo wiele satysfakcji, stając się pasją życia. Głównym i najważniejszym obszarem działania naszych gości jest praca z młodzieżą w ramach programu Rotary Youth Exchange. W dniach 8-10.09.2017 odbędzie się 65. Międzynarodowa Konferencja EEMA – do Warszawy przyjadą oficerowie wymian z całego świata.  EEMA odbyła się w Warszawie dzięki osobistemu zaangażowaniu Pawła Rosińskiego, który aktywnie i wytrwale lobbował w tym kierunku na kilku kolejnych konferencjach międzynarodowych. Dla gości z Brazylii  EEMA stała się doskonałym pretekstem do odwiedzenia przyjaciół – Moniki i Pawła, jak również do poznania Polski: Warszawy, Krakowa.

14 sierpnia do Warszawy przyleciała 6-osobowa delegacja Rotary International do spraw organizacji międzynarodowej Konwencji Rotary.

Przybyłych gości powitała na lotnisku blisko 50 osobowa grupa polskich Rotarian. Nasz klub reprezentowała Monika Rosińska, Iwona Leśniewska i Maciej Matwiejczuk. Zadaniem inspektorów jest ocenienie, czy Warszawa spełnia warunki by być organizatorem Konwencji Rotary International dla 30 000 Rotarian z całego świata. Miejmy nadzieję, że ich ocena będzie pozytywna – to wielka promocja Polski.