Spotkanie 05.03.2018

Gościem na naszym spotkaniu była Pani Daria Mejnartowicz – doktor nauk o kulturze fizycznej, rehabilitantka, posiadająca również MBA dla menagementu medycznego, zaangażowana w pomoc potrzebującym – zarówno na świecie jak i w najbiedniejszych rejonach Polski. W tym roku była nominowana do prestiżowej nagrody im. Jana Rodowicza „Anody”.

Pomaganie to Jej marzenie od dziecka, zawsze czuła, że to prawdziwe powołanie, choć początkowo nie sądziła iż stanie się treścią Jej życia, poświęci się temu całkowicie i bez reszty.  Po raz pierwszy pojechała do Birmy, potem do Tybetu, Tanzanii, Tanzanii, Ghany, Liberii, Kenii, Indii, Vanuatu, Syrii, na Madagaskar. Największy ale i najtrudniejszy projekt zrealizowała w ubiegłym roku. Po trzęsieniu ziemi w Nepalu w 2005 roku sytuacja nadal jest tam bardzo trudna. Projekt zakładał odbudowę szkoły, do czego udało się Jej doprowadzić w lipcu 2017 roku.

Pani Daria wspiera szkoły, domy dziecka, obozy dla uchodźców. Zbiera wyposażenie, pomoce naukowe, środki finansowe, sama organizuje i koordynuje te niełatwe przedsięwzięcia. Zawsze stara się łączyć pomoc z zajęciami sportowymi, edukacyjnymi, rehabilitacyjnymi – i wszędzie gdziekolwiek pojedzie, pozostawia cząstkę siebie: ludzie, którym pomaga pamiętają o Niej, kochają, zapewniają że ma wśród nich swoje miejsce. To największa satysfakcja a zarazem paliwo do dalszych działań.

Nasz klub zdecydował o drobnym wsparciu finansowym kolejnego przedsięwzięcia Pani Darii.

Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz Rotaract zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie dystryktalnym na najlepszy projekt. Nagroda -7000 zł – zostanie przeznaczona na jego realizację. Rotaract Warszawa Fryderyk Chopin opiekuje się Domem Dziecka Niewidomego na Saskiej Kępie w Warszawie. Nasza młodzież planuje między innymi zakup psa-przewodnika.

Na spotkaniu Prezydent Monika Rosińska dokonała podsumowania kolejnej edycji Koncertów Urodzinowych, które współorganizowaliśmy już po raz trzeci. Gościem naszego klubu był Daniele Costa z Sycylii. Zarówno koncert jak i wizyta okazała się być dużym sukcesem: koncert bardzo się podobał a nasz gość wyjechał oczarowany krajem, ludźmi i przyjęciem.

Rozmawialiśmy także o sprawach klubowych: dyskutowaliśmy kwestie finansowe, omawialiśmy plany na bliższą i dalszą przyszłość a także sytuację w dystrykcie.

Przypominamy, że najbliższe spotkanie odbędzie się 19 marca i będzie to spotkanie świąteczne, ostatnie przed Wielkanocą. Uroczysty charakter spotkania będzie też okazją do przyjęcia nowych członków. W gronie klubowiczów powitamy Anetę Mioduszewską-Freundlich i Beatę Bachurską.