Spotkanie 05.09.2016

Prezydent Klubu Halina Rajska przywitała wszystkich zgromadzonych po krótkiej przerwie wakacyjnej i otworzyła nowy rok rotariański 2016/2017. Widać, że wakacje wszystkim dobrze służyły i członkowie z zapałem wysłuchali informacji o spotkaniach wakacyjnych i przedsięwziętych działaniach. Spotkania wakacyjne były dwa w Pizzerii naszej koleżanki Kasi Teuchmann-Zych Dolce Far Niente słynnej z niespotykanego w Warszawie menu pizzy.

Sekretarz Monika Rosińska zreferowała spotkanie ze Związkiem Powstańców Warszawskich, w którym uczestniczyli ze strony Związku: I Wiceprezes/Sekretarz p. Zbigniew Galperyn, Wiceprezes Halina Jędrzejewska oraz Wiceprezes / Skarbnik p. Eugeniusz Tyrajski oraz ze strony RC Chopin Monika Rosińska, Paweł Rosiński, Matthias Renz i Iwona Renz. Przedstawiciele RC Chopin zostali bardzo serdecznie przyjęci. Rozmawialiśmy o potrzebach związku i ustaliliśmy, że Związek przygotuje listę potrzeb dla poszczególnych członków i przekaże ją we wrześniu br. Spotkanie umilały na piosenki powstańcze śpiewane przez Wiceprezes / Skarbnika p. Eugeniusza Tyrajskiego. Było tak sympatycznie, ze trudno było nam się z Powstańcami rozstać.

Spotkanie klubowe umilała nam śpiewając i grając na flecie Ola Rosińska. A grała dobrze. Wysłuchaliśmy brazylijskich utworów „Wave”, „Ela é carioca”, „danço samba” i „Corcovado”. Pomagała jej przybyła do Polski na 7 dni z Brazylii w ramach wymiany RYE Thais Hoffmann z Brazylii.

W spotkaniu klubowym uczestniczyła także młodzież z wymiany rotariańskiej: Ch-Yu Chang (Vla) (Tajwan), Anouck Viosin (Francja), Zellyn Zuy (USA), Jie-Yu Wang (Jessie) (Tajwan), Chu-Yuoan Yu (Una) (Tajwan), Thais Hoffamn (Brazylia), Nayeli Arechavaleta Prerez (Meksyk) oraz z naszego Rotaraktu Mateusz Zych i Jan Filipp.

5-zdjecie-32          20160905_190620

Dnia 3 września odbyło się szkolenie dla host-rodzin prowadzone przez Monikę i Pawła Rosińskich oraz Iwonę Leśniewską a potem, w restauracji Brasil On The Plate miał miejsce piknik integracyjny.

braz2

Walne Zebranie RC Chopin 19 września 2016 r. godz. 18.30

Obecność obowiązkowa. Przedmiotem zebrania będzie wybór władz oraz zamknięcie roku obrachunkowego 2015/2016 RC Chopin. W razie nieobecności tekst pełnomocnictwa zamieszamy w Biuletynie.

Andrzejki RC Chopin! Party do rana!

Ta wspaniała doroczna impreza charytatywna odbędzie się w dniu 25 listopada br. (piątek) w Restauracji Avangarda przy ul. Czackiego 5/7 w Warszawie w dawnym Domu Technika NOT. W tym dniu dzień trwa 8 godz. i 19 min, a więc noc jest długa i będzie się działo. Zaczynamy o godz. 20.00.

Impreza jest charytatywna i dochód z imprezy RC Chopin przeznaczy na cele charytatywne.