Spotkanie 09.01.2017

Nasze pierwsze spotkanie klubowe w 2017 roku było bardzo kameralne i uczestniczyli w nim tylko członkowie naszego klubu, a tematem spotkania były sprawy klubowe. Omówiliśmy nasze dotychczasowe osiągnięcia, propozycje nowych projektów, pomysły na współpracę z innymi klubami na całym świecie oraz finansowanie działań klubu i projektów klubowych. Dużą część spotkania poświęciliśmy wymianie młodzieżowej i dorosłych. Omówiliśmy także współpracę z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina oraz możliwości realizacji z Towarzystwem wspólnych przedsięwzięć. Poniżej zamieszczamy kilka słów o naszym Klubie.

Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin

Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin od początku powstania realizuje rotariańskie motto “Służba ponad własne interesy”. Klub noszący imię najwybitniejszego Polaka – Fryderyka Chopina – został założony w marcu 2015. Klubem sponsorującym powstanie naszego Klubu był Rotary Club Warszawa City, założony ponad 25 lat temu. W marcu 2017 r. Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin będzie obchodził swoje drugie urodziny, ale nasi członkowie działają w szeregach rotariańskich już od ponad 20 lat. Pomimo relatywnie krótkiej historii nasz Klub przeprowadził szereg akcji charytatywnych. Wyposażyliśmy pracownię w Klinice Neurologii Samodzielnego Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Warszawie przy ul. Żwirki i Wigury, zebraliśmy środki na leczenie chłopca chorego na raka, wspieraliśmy warszawski zespół szkół w projekcie „Rowerowa Szkoła” oraz zrealizowaliśmy wiele innych indywidualnych akcji charytatywnych, także z udziałem innych Klubów Rotary.

Nasz Klub jest organizacją apolityczną, pozarządową (NGO) i niereligijną. Zarząd naszego Klubu składa się z następujących osób: Halina Rajska – Prezydent, Dorota Komor – Wiceprezydent, Maciej Matwiejczuk – Past Prezydent, Monika Rosińska – Prezydent Elekt, Irena Graczyk – Skarbnik i Paweł Rosiński – Sekretarz.