Spotkanie 09 i 23.04.2018

Dwa ostatnie spotkania w całości poświęcone były omawianiu spraw klubowych. Pierwsze z nich miało charakter spotkania walnego.

Prezydent Monika Rosińska i Prezydent Elekt Dorota Komor spotkały się z kierownictwem więzienia na Grochowie. Dokonano wstępnych ustaleń dotyczących instalacji placu zabaw finansowanego przez RC Warszawa Fryderyk Chopin. Do uzgodnienia pozostały kwestie wyboru producenta (co w dużej mierze jest związane z wymaganiami dotyczącymi certyfikatów sprzętu). Ciekawe propozycje przedstawił Michał Skup – wyszukane przez Niego firmy oferują solidne i dość rozbudowane konstrukcje. W ramach współpracy z więzieniem zbieramy również książki i zabawki. Iwona Ryniak – Olszanka ofiarowała trzy worki zabawek, które zostaną przekazane do świetlicy spotkań w tymże więzieniu.

Występ Wojciecha Kruczka – pianisty wysłanego przez nasz klub do Katanii bardzo się podobał. Koncert zatytułowany „Muzyka łączy Belliniego i Chopina” był kontynuacją współpracy z RC Catania Est.  Na Sycylii wystąpił 7 kwietnia w Teatrze Machiavelli w Palazzo San Guiliano, gdzie zagrał kilka utworów Fryderyka Chopina a Daniele Costa (którego pamiętamy z występu w Warszawie)  – Belliniego. Oba wystąpienia nagrodzono owacjami i nie obyło się bez bisów.

Już 6 maja do Warszawy przylatuje grupa piętnastu Rotarian z Sycylii. Program obejmuje wizytę w Warszawie (w tym 7 maja – w naszym klubie), Krakowie i Oświęcimiu. Szczegóły wizyty w Warszawie są cały czas dopracowywane, Prezydent Monika Rosińska jest w stałym kontakcie z Alessandro, przekazuje kolejne propozycje ciekawego spędzenia czasu w naszym mieście. Prosimy o zgłaszanie chęci towarzyszenia naszym Gościom w czasie Ich pobytu w Stolicy a także o liczne przybycie na spotkanie klubowe w dniu 7 maja.

Najwyższy czas by nasz klub miał łańcuch prezydencki z prawdziwego zdarzenia. Został zamówiony w specjalistycznej pracowni grawerskiej. Wzorem innych klubów i zgodnie z tradycją rotariańską będzie się składał z mosiężnych blaszek, na których widnieć będą nazwiska kolejnych prezydentów klubu wraz z datami prezydentury czyli: Pawła Rosińskiego Charter Presidenta 2015, Macieja Matwiejczuka 2015-2016, Haliny Rajskiej 2016-2017, Moniki Rosińskiej 2017-2018 oraz Doroty Komor 2018-2019 a w przyszłości także wszystkich następnych.

Bardzo prężnie działa nasz Rotaract a ich flagowy projekt to zakup sprzętu AGD przystosowanego do użytku przez osoby niewidome i odpowiednie przystosowanie kuchni w Domu Dziecka Niewidomego na Saskiej Kępie. Nasza młodzież stara się również o wyszkolenie psa-przewodnika. Jak już informowaliśmy wcześniej – projekt zdobył główną nagrodę Gubernatora Dystryktu (7 tysięcy złotych).