Spotkanie 11.06.2018

Spotkanie było walnym zebraniem RC Warszawa Fryderyk Chopin i dotyczyło wyboru nowego Zarządu. Większością głosów nowym Prezydentem klubu została Dorota Komor, Wice Prezydentem – Aneta Czarnecka-Teuchmann, Skarbnikiem – Irena Graczyk a Sekretarzem Michał Skup. Wybrano również przewodniczących istotnych dla działania klubu komisji.

W obecności naszego gościa, przyszłego Gubernatora Dystryktu 2231 Janusza Kozińskiego, Prezydent Elekt Dorota Komor i Aneta Mioduszewska-Freundlich zdały relację z przebiegu Konferencji Dystryktu w Spale a Dorota przedstawiła również plany na przyszły rok rotariański. Zapowiedziała, że dotychczasowe projekty będą kontynuowane. Priorytetem będzie jednak powrót do programu wymian młodzieżowych. Przewodniczącym Komisji Wymian Młodzieżowych został Michał Skup.

Monika i Paweł Rosińscy nie byli obecni na spotkaniu gdyż akurat przebywali w Kenii. Monika wspomina:

„Kenia zaskoczyła nas swoistym pięknem. Światem zwierząt, przyrody, klimatem i krajobrazami. Zupełnie jak w książce Pożegnanie z Afryką. Ale to, co mam pod powiekami to człowiek i jego nędza. Wynajęliśmy jeepa z kierowcą, zrobiliśmy zakupy i pojechaliśmy do Sary – wdowy z jedenaściorgiem dzieci. O rodzinie dowiedzieliśmy się od pracownika hotelu, informację potwierdziliśmy również w hotelowej recepcji. Trafiliśmy do wioski, gdzie w imieniu RC Warszawa Fryderyk Chopin wręczyliśmy dary, odwiedziliśmy lokalną szkołę i kościół katolicki. Akurat trwała Msza Święta.”