Spotkanie 20.06.2016

Razem z RC Warszawa Belweder spotkaliśmy się by dokonać tradycyjnego przekazania insygniów służby rotariańskiej kolejnym prezydentom naszych klubów. Była to również okazja do przyjęcia nowych członków, podsumowań i licznych podziękowań za zaangażowanie w projekty klubowe i aktywność w czasie kadencji Prezydenta RC Warszawa Fryderyk Chopin Macieja Matwiejczuka, który wszystkim wyróżnionym wręczył wyróżnionym pamiątkowe dyplomy.

przekazanie2

Ten rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń, udało się zrealizować kilka projektów a niektóre z nich będziemy rozwijać i kontynuować w czasie następnej kadencji: wsparliśmy leczenie chorego chłopca; zorganizowaliśmy Galę Sylwestrową, w czasie której pozyskaliśmy środki na naszą działalność; zakupiliśmy sprzęt do pracowni neurologicznej w szpitalu dziecięcym; powstał Rotaract, który przy wsparciu naszego klubu zdążył już przeprowadzić wspaniałą akcję Młodzi-Bohaterom; byliśmy współorganizatorami Koncertów Urodzinowych Fryderyka Chopina; sponsorowaliśmy nagrody w konkursie „Rowerowa Szkoła”, mającym promować zdrowy tryb życia; byliśmy współorganizatorami Dnia Dziecka dla dzieci kobiet osadzonych w więzieniu na Grochowie; w ramach Rotary Youth Exchange gościliśmy aż jedenastu stypendystów z całego świata! Byliśmy obecni na wszystkich ważnych wydarzeniach rotariańskich w całej Polsce. Nasze spotkania przebiegały w doskonałej atmosferze, mieliśmy wspaniałych gości.

Aktywność członków klubu została zauważona i doceniona. Monika Rosińska, za ogromny wkład pracy na rzecz RC Warszawa Fryderyk Chopin, jak z dumą mówi: ”najlepszego klubu Rotary na świecie”, otrzymała odznaczenie Paul Harris Fellow. Ewa Wierzchowska została oficerem Dystryktu 2231, przewodniczącą Komitetu Służby Międzynarodowej. KSM będzie zajmował się szeroko rozumianą współpracą międzynarodową na każdym szczeblu działalności polskiego Dystryktu, informacją o rodzimych i zagranicznych działaniach Dystryktów Rotary International i nawiązywaniem kontaktów z Rotarianami z innych krajów. Serdecznie gratulujemy!

Obecny na spotkaniu Przedstawiciel Gubernatora Janusz Koziński z Warszawskiego Klubu Rotariańskiego był pod dużym wrażeniem prężnego działania RC Warszawa Fryderyk Chopin, zaangażowania w projekty i sukcesów w ich realizacji. Nasz gość jest członkiem Rotary od 27 lat i Jego ocena jest dla nas bardzo zaszczytna i ważna.

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że grono klubowiczów się powiększyło! Iwona i Matthias Renz są już pełnoprawnymi członkami RC Warszawa Fryderyk Chopin. Mamy nadzieję, że znajdą wśród nas prawdziwych przyjaciół a służba rotariańska będzie dla Nich bardzo satysfakcjonująca.

przekaz-renzowie

Kulminacyjnym punktem wieczoru było przekazanie insygniów prezydenckich. Prezydentem RC Warszawa Fryderyk Chopin na rok 2016/2017 została Halina Rajska, której życzymy wielu sukcesów, obiecujemy wsparcie i zaangażowanie we wszystkie projekty klubowe.

przekazanie-insyg

Maciej Matwiejczuk przygotował miłe niespodzianki. Było mi niezwykle przyjemnie otrzymać wszystkie biuletyny zebrane i wydrukowane w formie książkowej! Będzie to szczególna pamiątka – bardzo, bardzo dziękuję! Wszyscy otrzymaliśmy również piękne koszulki klubowe.