Spotkanie 21.05.2018

Spotkanie w całości dotyczyło spraw klubowych. Prezydent Monika Rosińska dokonała podsumowania wizyty Rotarian z RC Catania Est, która wypadła bardzo dobrze. Goście wyjechali zadowoleni, deklarując chęć rozwijania współpracy.

Klub RC Warszawa Fryderyk Chopin po raz kolejny będzie współorganizował Dzień Dziecka dla dzieci, których rodzice odbywają karę w więzieniu na Grochowie. Klub zakupi produkty składające się na słodki poczęstunek. Tradycyjne, impreza organizowana jest w dwie kolejne soboty czerwca – najpierw dla dzieci kobiet a potem mężczyzn osadzonych w tymże więzieniu.

Szukamy lokalizacji dla kolejnego bookstopu. Prezydent Monika Rosińska zaproponowała by był to Dom Opiekuńczo – Pielęgnacyjny, mieszczący się przy ulicy Oliwskiej 5 w Warszawie.

W dniach 18-20 maja 2018 odbyły się XVI Regaty o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231, Memoriał Jacka Nankiewicza. Była to międzynarodowa impreza – zgromadziła ponad 150 osób z Polski, Niemiec, Litwy, Czech, Hiszpanii, Izraela oraz Turcji. Konkurencje obywały się na jeziorze Kisajno w dwóch kategoriach: Maxus 24 i Twister 780, rywalizacja była naprawdę ostra a poziom zdumiewająco wysoki. Nasi reprezentanci: Dorota Komor i Maciej Matwiejczuk uplasowali się na szóstej pozycji, co jest prawdziwym sukcesem. Gratulujemy!

Regaty stały się także okazją do spotkania komitetu Polska-Litwa, w tym dniu do Giżycka dotarli także motocykliści na inauguracyjny rajd IFMR Polska. Szereg imprez towarzyszących sprzyjał integracji, powodując, że wszyscy uczestnicy bawili się doskonale.