Spotkanie 21.09.2015

W ten poniedziałkowy wieczór, gościem RC Warszawa Fryderyk Chopin był profesor Adam Jelonek, autorytet w dziedzinie pediatrii, Dyrektor Wykonawczy Fundacji Przyjaciele Szpitala Dziecięcego przy Litewskiej oraz Pani Urszula Adamowicz (Head of Operations and Fundraising). Przygotowali prezentację na temat najnowocześniejszego szpitala dziecięcego w Polsce, powstającego przy ulicy Banacha w Warszawie.

Szpital robi imponujące wrażenie – zarówno jeśli chodzi o architekturę, jak i wyposażenie jest to futurystyczna palcówka z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Będzie posiadał 500 łóżek dla małych pacjentów a dzieci będą mogły przebywać w nim wraz ze swoimi rodzicami, gdyż w ich obecności znacznie szybciej zdrowieją, mniej się boją – po prostu mniej cierpią a leczenie jest efektywniejsze. Dzięki staraniom i wielkiej pracy profesora Adama Jelonka, który jest jednocześnie Prezesem Fundacji Ronalda McDonalda, firma McDonald’s wyposażyła szpital w specjalistyczne łóżka dla matek czuwających przy swoich dzieciach (przeszło 500 sztuk).

Jesteśmy bardzo dumni, że Adam Jelonek, człowiek niezwykle zacny, wybitny i wielkiego serca jest naszym kolegą klubowym – Prezydent Maciej Matwiejczuk oficjalnie przypiął naszemu szacownemu koledze znaczek rotariański.

W tym tygodniu z inicjatywy Moniki Rosińskiej odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczyła młodzież z wymiany. Pierwsze z nich, we wtorek 22.09 było spotkaniem brazylijskiej młodzieży z JE Ambasadorem Brazylii Panem Alfredo Leoni na Sympozjum poświęconym 95-leciu stosunków polsko-brazylijskich.

Drugie natomiast miało miejsce w środę, 23.09. Rotariańskie dzieci z Warszawy i Kielc zwiedzały Parlament RP z anglojęzycznym przewodnikiem. Dodatkową atrakcją niewątpliwie było to, że akurat trwały obrady. Wszyscy dostali pamiątkowe upominki z Kancelarii Senatu.