Spotkanie 21.11.2016

Na spotkaniu klubowym Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin w dniu 21 listopada 2016 r. gościliśmy Martę Lewandowską producenta z „No Sugar Films”, Piotra Kowalskiego, Alessandro Fortini z Rotary Club Catania Est, Sycylia, Włochy oraz dziewięciu młodych kandydatów na wymianę młodzieżową w ramach naszego klubu.

21-11_4

No Sugar Films, producent Marta Lewandowska

Na spotkaniu klubowym w dniu 21 listopada 2016 roku Marta Lewandowska – producent z No Sugar Films opowiedziała nam o tajnikach produkcji filmowej oraz o sukcesach No Sugar Films w Polsce i za granicą. Niewiele polskich firm producenckich może pochwalić się współpracą z tak znamienitymi światowymi sławami, jak Steven Spielberg. Poznaliśmy cały proces powstania filmu, od pomysłu przez budżetowanie produkcji filmowych, przygotowanie strategii produkcji, aż do ukazania się na ekranach. No Sugar Films przygotowuje także film o rotariańskiej wymianie młodzieżowej.

21-11_5

Rotary Club Catania East, Sycylia, Włochy

Obecny na naszym ostatnim klubowym spotkaniu Alessandro Fortini z Rotary Club Catania Est już wielokrotnie gościł u nas w Hotelu InterContinental Warszawa Centrum. Alessandro jest łącznikiem pomiędzy naszymi klubami nawiązując z nami rotariańskie relacje. Katania położona na Sycylii nad przepięknym Morzem Jońskim jest jednym z dziesięciu największych miast we Włoszech. Miasto – port położone jest u podnóża wulkanu Etna, który wielokrotnie niszczył miasto i okolice. Jednym z miast partnerskich Katanii jest Oświęcim. Mamy nadzieję, że nasze kontakty z Rotary Club Catania doprowadzą do szeregu wspólnych rotariańskich projektów.

21-11_1

Wymiana rotariańska z Meksykiem, relacja Julii z Cozumel

Dzięki staraniom naszego klubu Julia była na rotariańskiej wymianie w Meksyku na wyspie położonej na Morzu Karaibskim, o której opowiedziała nam bardzo ciekawie na spotkaniu klubowym. Cozumel to atrakcja dla turystów, którzy przyjeżdżają na wyspę by uprawiać sporty wodne, w tym nurkowanie oraz oglądać delfiny w dwóch delfinariach. Wszystkie atrakcje wyspy Julia nam szczegółowo przedstawiła na wspaniałych zdjęciach. Julia poznała nas z rodzinami u których mieszkała, miejscami, które zwiedziła oraz swoimi doświadczeniami. Posmakowała w sportach wodnych, których przedtem nie uprawiała wcale oraz w grze na pianinie. Miejsce w którym Julia była na wymianie jest przepiękne i miło patrzyło się nam na zdjęcia pełne słońca i turkusowej wody oraz błękitnego nieba, podczas gdy u nas właśnie padał listopadowy deszcz.

21-11_2

Teatr Kamienica – Koncert na 72. Rocznicę Powstania Warszawskiego 1944 roku

W Teatrze Kamienica w Warszawie w dniu 26 listopada 2016 roku odbył się wyjątkowy koncert upamiętniający 72. rocznicę Powstania Warszawskiego, w którym brali udział przedstawiciele naszego Klubu. Na fortepianie grała Prof. Maria Szraiber wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Maria Szraiber ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach oraz Moskiewskie Konserwatorium Państwowe imienia Piotra Iljicza Czajkowskiego. Jest znakomitym wykonawcą dzieł Chopina i Debussiego, regularnie koncertuje na całym świecie, w tym w Europie, Chinach, Japonii, USA, Południowej Korei i Australii. Na koncert przybyło wielu uczestników powstania wraz z przyjaciółmi. Koncert otworzył i przywitał gości piosenką z dawnych lat dyrektor teatru aktor i reżyser Emilian Kamiński, absolwent warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Kamienica w której mieści się teatr sąsiadowała z murami utworzonego w 1940 roku warszawskiego getta. W teatrze prezentowana jest makieta przedwojennego centrum Warszawy z 1939 roku.

noname