Spotkanie 27.11.2017

Na spotkaniu mieliśmy przyjemność gościć Gubernatora Dystryktu 2231 Jerzego Korczyńskiego oraz Tomasza Pawliszewskiego – Pan Tomasz, w latach 1993-94, jako nastolatek był w USA w ramach rotariańskiej wymiany młodzieży a obecnie myśli o dołączeniu do naszego klubu.

Jerzy Korczyński jest członkiem Rotary od 1993 roku i od tego czasu nieprzerwanie czerpie ogromną satysfakcję ze służby rotariańskiej. Podkreśla, że dzieje się tak pomimo wielu, naprawdę dużych obowiązków związanych z tą misją. Gubernator ponosi bowiem pełną odpowiedzialność za dystrykt i jednoosobowo odpowiada przed RI za wszystko, co się w nim dzieje.

Gubernator przygotował dla nas prezentację, przypominającą główne cele Rotary określone na obecny rok rotariański przez Prezydenta RI Iana H.S. Riseleya, sprawującego swą funkcję pod hasłem „Rotary: Making a Difference”. Strategiczny plan działania obejmuje trzy główne, wzajemnie zależne obszary: wspieranie i wzmacnianie klubów, realizowanie projektów pożytku publicznego oraz wzmocnienie wizerunku i wiedzy o Rotary. Wszystkie projekty i pomysły RC Warszawa Fryderyk Chopin doskonale mieszczą się w ramach tej strategii i zyskały aprobatę Gubernatora, który również podpowiedział co powinniśmy zrobić by zakwalifikować się na listę klubów wyróżniających się w realizacji celów w roku 2017-2018.

Obecni na spotkaniu otrzymali okolicznościowe znaczki aktualnej prezydentury przedstawiające symbolicznie ujętą różnorodność ludzi reprezentujących członków Rotary.

W dniach 24-26 listopada, z wizytą w Warszawie przebywali Rotarianie z Wielkiej Brytanii. W piątek i sobotę gośćmi zajmowali się Monika i Paweł Rosińscy, natomiast w niedzielę towarzystwa dotrzymywali im Joanna Bielicka i Michał Skup. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!