Spotkanie 29.02.2016

Z okazji urodzin Fryderyka Chopina spotkaliśmy się na uroczystym koncercie, którego współorganizatorem był klub RC Warszawa Fryderyk Chopin. Wybitna młoda pianistka Eri Yamamoto specjalnie na tę okazję przyleciała z Budapesztu, gdzie studiuje. Sponsorami Jej przyjazdu i pobytu w Warszawie był nasz klub oraz Monika i Paweł Rosińscy. Eri zagrała utwory Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina – za mistrzowskie wykonanie zebrała gromkie brawa i aplauz publiczności.

Charter Prezydent Paweł Rosiński zapowiadając występ przypomniał, że Eri kilka lat temu była stypendystką Rotary Youth Exchange między Japonią i Węgrami. Od tamtej pory to właśnie Europa jest jej domem, tu czuje się najlepiej i tu chciałaby pozostać. Zaproszenie Pawła Rosińskiego przyjęła od razu i bez wahania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Dyplom z podziękowaniami wręczył Prezydent Maciej Matwiejczuk. Ten wieczór okazał się prawdziwym świętem RC Warszawa Fryderyk Chopin, wspaniałą promocją naszego klubu i ideałów służby rotariańskiej.

Koncerty urodzinowe, trwające dziewięć dni – od 22.02 do 1.03.2016, czyli między metrykalną a obchodzoną przez kompozytora datą urodzin, były już siódmą edycją festiwalu i odbywały się na Krakowskim Przedmieściu oraz Nowym Świecie. W tym czasie mieliśmy wyjątkową okazję posłuchać niezwykłej muzyki w wykonaniu najlepszych artystów, między innymi: Szymona Nehringa, Marty Andrushchak, Marka Brachy, Michaela Cheunga, Eri Yamamoto czy Karola Radziwonowicza. Na jednym z koncertów obecny był Mark Krawczyński, któremu towarzyszyli znamienici goście – JE Ambasador Nowej Zelandii Wendy Hinton i JE Ambasador Kanady Stephen de Boer.

Trzeba dodać, że uczestnictwo naszego klubu w tym wielkim wydarzeniu jest w dużej mierze zasługą Tomasza Kierzkowskiego, który uruchomiając tak zwany „efekt Chopina” udowodnił, że on naprawdę istnieje.

Monika, Paweł oraz Wiktoria Rosińscy, Iwona Leśniewska i Maciej Matwiejczuk uczestniczyli w uroczystej kolacji, która odbyła się dnia 24.02 w Klubie Garnizonowym Marynarki Wojennej w Gdyni z okazji wizyty Prezydenta RI Raviego Ravindrana. Na spotkaniu miały miejsce dwa ważne dla klubu wydarzenia. Po pierwsze – Wiktoria Rosińska jako Prezydent Rotaract Warszawa Fryderyk Chopin odebrała od Prezydenta RI Kartę Charterową. Po drugie – naszej klubowej koleżance, Sekretarz RC Warszawa Fryderyk Chopin Monice Rosińskiej, w uznaniu Jej zasług – zostało wręczone odznaczenie Paul Harris Fellow. Serdecznie gratulujemy!

Prezydent Maciej Matwiejczuk w imieniu naszego klubu podarował Prezydentowi RI płytę CD z utworami Fryderyka Chopina w wykonaniu Szymona Nehringa z osobistą dedykacją artysty.

kon maciek2   kon5   kon 12   kon 17