Spotkanie 29.05.2017

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia naszego guest speakera, który jest biegłym rewidentem czyli audytorem.

Pan Andrzej Kinast opowiedział nam nieco o historii audytu, o specyfice swojej pracy oraz obowiązkach i wymaganiach, jakie musi spełniać osoba chcąca wykonywać ten niełatwy zawód. Po ukończeniu odpowiednich studiów, odbyciu stażu i zdaniu egzaminów zawodowych, Krajowa Rada Biegłych Rewidentów podejmuje uchwłę o wpisie do rejestru biegłych rewidentów. Wynikiem pracy każdego audytora jest pisemna opinia, oparta na wnikliwej i rzetelnej analizie wszystkich dokumentów. Raport stwierdza czy pieniądze są wydatkowane zgodnie z celami a rachunkowość jest prowadzona prawidłowo, jak również to, czy wyniki finansowe odzwierciedlają stan faktyczny przedsiębiorstwa, organizacji, fundacji czy stowarzyszenia. Już wkrótce taki raport zostanie przygotowany dla RC Warszawa Fryderyk Chopin – Pan Andrzej podjął się przeprowadzenia skrupulatnego badania wszystkich dokumentów naszego klubu a swoją pracę wykona charytatywnie.

Drugą część wieczoru zajęła ceremonia przekazania insygniów służby rotariańskiej.

Po roku prezydentury Haliny Rajskiej dokonania klubu wyglądają naprawdę imponująco: przyjęliśmy szóstkę młodzieży z Francji, Meksyku, USA i Tajwanu na roczny pobyt RYE; udało się zorganizować andrzejkowy bal charytatywny; przekazaliśmy trzy bookstopy do warszawskich szpitali; byliśmy współorganizatorami Koncertów Urodzinowych Fryderyka Chopina i sponsorami występu Pawła Kaczmarczyka; sponsorami nagród w konkursie „Rowerowa Szkoła”; w ramach współpracy międzyklubowej przekazaliśmy RC Józefów darowiznę na budowę placu zabaw; kupiliśmy meble oraz aparat cyfrowy dla pracowni neurologicznej w szpitalu dziecięcym; sponsorowaliśmy bożonarodzeniowe i wielkanocne paczki dla Powstańców Warszawskich; wsparliśmy Dom Samotnej Matki; zorganizowaliśmy Dzień Dziecka dla dzieci osób osadzonych w więzieniu na Grochowie.

Wszystkie te działania służą ludziom potrzebującym ale mają także ogromny wpływ na nas samych – wspólna praca nad kolejnymi projektami scementowała więzi oraz sprawiła, że klub RC Warszawa Fryderyk Chopin stał się jeszcze bardziej zgranym, oddanym sobie zespołem ludzi.

Równie ciekawie zapowiada się prezydentura Moniki Rosińskiej, która ma niezwykle ambitne plany na nadchodzący rok. Prezydent chciałaby aby klub zorganizował: Bal Orła Białego, który odbędzie się 11 listopada; koncert wspierający Fundację Dla Transplantacji – Zostaw Serce Na Ziemi; ciekawy wyjazd integracyjny oraz imprezę sportową, która odbędzie się już wczesną jesienią. W planach jest także urządzenie placu zabaw dla dzieci w więzieniu na Grochowie. Chciałaby również, by klub wysłał na roczne stypendium jednego z chłopców z ośrodka wychowawczego na Barskiej.  Poza tym będziemy kontynuować wszystkie dotychczasowe projekty: ufundujemy dalsze bookstopy, tym razem dla hospicjów dla dzieci i dorosłych; nagrody dla „Rowerowej Szkoły”; będziemy wspierać Powstańców Warszawskich i Dom Samotnej Matki. Zamierzamy również kontynuować i rozwijać współpracę z Towarzystwem Chopinowskim. Zapowiada się pasjonujący, obfitujący w różnorodne doświadczenia rok.

Życzmy nowej Prezydent ale i sobie samym aby wszystkie te plany zostały zrealizowane!