Spotkanie 29.05.2017

Jak co roku, młodzież przebywająca w Polsce w ramach programu RYE, pod koniec rocznego pobytu przygotowała prezentacje przedstawiające ich kraj, rodziny i szkoły. Wszyscy bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem, które jednocześnie było sporym wyzwaniem, ponieważ mówili wyłącznie w języku polskim. Prezydent Halina Rajska każdemu z nich wręczyła nagrodę. Będziemy tęsknić za Annouck z Francji, Thais z Brazylii, Zeelynem z USA oraz Ulą i Jessie z Tajwanu.

Prezentacjom przysłuchiwali się nasi goście z RC Konstancin: Teresa Sendor, Iwona Roscoe i Marcin Kotlicki. Ich klub tym roku po raz pierwszy będzie brał udział w programie RYE, dlatego chętnie skorzystają z naszych doświadczeń.

Po raz drugi nasz klub był organizatorem Dnia Dziecka dla dzieci osób pozbawionych wolności w więzieniu na Grochowie. W dwie kolejne soboty dzieci osadzonych miały okazję spotkać się ze swoimi rodzicami przy zabawie i słodkim poczęstunku, którego sponsorem był RC Warszawa Fryderyk Chopin oraz Joanna i Joachim Franke. Klub otrzymał podziękowanie od dyrektora więzienia.

Przypominamy o przynoszeniu książek do bookstopów. To wieczne zapotrzebowanie wynika z tego, że znacznie częściej są wyjmowane niż dokładane. Od tej pory wszystkie egzemplarze będą znakowne pieczątką naszego klubu, co jednak zasadniczo nie zmieni pewnie sytuacji, tak więc apel o dostarczanie książek jest nieustający.

W dniach 18-22 maja br. w Giżycku odbyły się XV Regaty o puchar gubernatora dystryktu 2231 i memoriał śwp. Jacka Nankiewicza (założyciela RC Giżycko). Do walki o puchar stanęło 18 załóg z klubów z Polski, Litwy, Niemiec i Izraela. Walka była zacięta i pasjonująca ale zawsze fair play. Klub RC Warszawa F. Chopin reprezentował Maciej Matwiejczuk. Załoga mieszana w składzie Piotr Pajdowski oraz Anna Czarczyńska z RC Warszawa Belweder, Maciej Matwiejczuk z RC Warszawa F. Chopin oraz Zeev Mataar z RC Hajfa zajęła bardzo dobre 7 miejsce. W trakcie pobytu w Giżycku odbyło się także doroczne zgromadzenie floty IYFR Giżycko. Podsumowano dotychczasowe osiągnięcia i dokonano wyboru nowego mostka floty na lata 2017-2019. Komandorem floty został Dariusz Dziedziul, wice komandorem Jacek Stajuda i drugim wice komandorem Maciej Matwiejczuk. Komandorzy zaprosili wszystkich do udziału w dorocznym spotkaniu floty IYFR Area 1 19-22 października 2017 w Alicante oraz do udziału w starcie regat VOLVO Ocean Race.
Ponadto odbyło się także drugie spotkanie ICC Polska – Litwa. Kluby z Polski i Litwy zacieśniają współpracę, powstały już pomysły wspólnych projektów. Litwini zapraszają serdecznie na doroczną sportową Rotariadę w pierwszą sobotę września. Szczegóły zostaną podane już wkrótce. Przy najbliższej okazji reprezentant RC Warszawa F. Chopin w ICC Polska – Litwa – Maciej Matwiejczuk, przedstawi możliwości współpracy z klubami z Litwy.