Spotkanie 30.10.2017

Na tym miłym spotkaniu, po raz kolejny gościliśmy nasz Rotaract i Janusza Kozińskiego, zaintrygowanego podpisaną właśnie przez RC Warszawa Fryderyk Chopin umową z RC Catania Est. Gratulował nam tej niecodziennej inicjatywy, był ciekaw jej genezy i planów na przyszłą współpracę. Prezydent Monika Rosińska opowiedziała wszystkim o przebiegu wizyty w Katanii, podczas której doszło do spotkania z sycylisjskim klubem i podpisania pięknie wydrukowanego porozumienia, w wersji włoskiej i polskiej.

Najbliższe plany przewidują zorganizowanie koncertów pianistycznych w Warszawie i w Katanii. Przyjedzie do nas młody, uzdolniony pianista z Katanii – miasta Belliniego i tu, w  ramach Koncertów Urodzinowych F. Chopina zagra utwory tego włoskiego kompozytora. Analogicznie – do Katanii pojedzie pianista z Warszawy z repertuarem naszego wielkiego Patrona.

Rotarianie z RC Catania Est planują również wizytę w Polsce, do której dojdzie najprawdopodobniej w maju przyszłego roku. Monika i Paweł Rosińscy oraz Joanna Bielicka, którzy reprezentowali nasz klub na Sycylii byli pod ogromnym wrażeniem gościnności i uprzejmości włoskich kolegów, mamy nadzieję, że Oni wizytę w naszym pięknym kraju będą wspominać równie miło. Warto podkreślić, że RC Warszawa Fryderyk Chopin nie poniósł żadnych kosztów związanych z tym wyjazdem – wszystkie były pokrywane z prywatnych środków uczestników.

Prezydent Monika Rosińska gościła w klubie RC Konstancin i podczas tej wizyty narodził się ciekawy pomysł, bardzo przychylnie przyjęty przez naszych klubowiczów. Jest to propozycja zorganizowania wspólnej Wigilii Bożonarodzeniowej, która odbędzie się 14 grudnia 2017 w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. W kolacji wzięliby również udział Powstańcy Warszawscy. Orientacyjny koszt to 40 zł od osoby. Będzie to niepowtarzalna okazja do spędzenia cudownego wieczoru w towarzystwie niezwykłych osób.

Anna Sendor-Urban przedstawiła Fundację Dzielna Matka. Ta bardzo szczególna organizacja działająca na rzecz rodziców i dzieci z niepełnosprawnością koncentruje się na rodzinie jako całości a działania wspierające są jednocześnie elementem aktywizującym to środowisko. Podejmują szereg inicjatyw na takich obszarach jak: rehabilitacja, leczenie, reprezentowanie interesów; organizują spotkania i paczki. Nasz klub zobowiązał się do wsparcia, polegającego na dofinansowaniu spotkania wigilijnego i paczek świątecznych.

Wielkimi krokami zbliża się 11 Listopada, kiedy to, w restauracji Avangarda odbędzie się bal. Bardzo prosimy o liczne przybycie i wpłaty na konto klubowe, koniecznie z dopiskiem „Bal Orła Białego”. Podczas balu odbędzie się również ceremonia przyjęcia nowego członka RC Warszawa Fryderyk Chopin –  do naszego grona dołączy Joanna Bielicka.