Spotkanie 31.08.2015

YE2

Pierwsze, powakacyjne spotkanie w Hotelu InterContinental zgromadziło wyjątkowo wiele osób: gości i członków naszego klubu. Swoją obecnością zaszczycili nas Teresa Sendor i Alex Kartsel z klubu Warszawa City; Panie: Anna Świątkowska i Barbara Wójtowicz – goście Haliny Rajskiej. Mieliśmy okazję poznać młodzież, która z całego świata w ramach Rotary Youth Exchange przyjechała do Polski a niektórzy pojawili się ze swoimi host rodzicami. Obecna była także silna reprezentacja Rotaract oraz stypendyści New Generation.
Po oficjalnym powitaniu, prezydent RC Warszawa Fryderyk Chopin – Maciej Matwiejczuk opowiedział o spotkaniach w sprawach klubowych, mających miejsce w czasie wakacji.
Pierwsze z nich – w kwestii współpracy z nowym szpitalem dziecięcym odbyło się w obecności Haliny Rajskiej, Macieja Matwiejczuka, Pawła Rosińskiego, Adama Jelonka oraz Dyrektora Szpitala – Pana Roberta Krawczyka. Omawiano cele działania RC Warszawa Fryderyk Chopin w ramach długofalowej współpracy, która mogłaby polegać na wyposażaniu szpitalnych laboratoriów.
Następne dotyczyło rotariańskiego balu sylwestrowego organizowanego przez nasz klub. Dzięki kontaktom Haliny Rajskiej udało spotkać z Panem Mieczysławem Jachacym i uzyskać zapewnienie, że restauracja „Avangarda” przy ulicy Czackiego 3/5 będzie tego dnia wspaniale dla nas przygotowana. Możemy bawić się w gronie 130 osób a koszt nie powinien przekroczyć 270 złotych za osobę. Już teraz prosimy o rezerwowanie miejsc.
Jest propozycja zorganizowania dodatkowego spotkania klubowego dnia 28 września w Hotelu Golden Tulip przy ulicy Towarowej 2. Wstępne rozmowy z kierownictwem hotelu już się odbyły, zaproponowano nam dobre warunki – jest to pomysł na zmianę naszego miejsca spotkań w przyszłym roku. Koszt kolacji 60 zł – prosimy o potwierdzanie obecności.
Przypominamy, że 14.09, w hotelu InterContinental odbędzie się walne zgromadzenie członków naszego klubu a obecność jest obowiązkowa. Jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć prosimy o pozostawienie pełnomocnictwa do głosowania innemu klubowiczowi.
Dorota Komor prowadzi kalendarz spotkań z guest speakerami – jest wiele wolnych terminów (na przykład wszystkie październikowe) – zgłaszajcie ciekawe osoby!