Global Grants

Pracujemy aktualnie nad zebraniem środków na rzecz zakupu samochodu dziewięcioosobowego dla Domu Dziecka w Pęcherach i pozyskaniem dofinansowania z Rotary Foundation. Poniżej prezentacja projektu. Zachęcamy do wsparcia tego projektu poprzez wpłaty na nasz rachunek bankowy z dopiskiem: Grant Dom Dziecka.

Nasz grant jest wspierany przez Klub Rotary Catania Est z Włoch i został mu nadany numer GG2123909.

Rotary Club Warszawa Fryderyk Chopin
ul. Kwitnącej Łąki 2B
mBank S.A.
70 1140 2004 0000 3302 8088 9422

We are currently working on gathering funds to purchase a nine seater car for the Children’s Homes in Pęchery and obtaining funding from the Rotary Foundation for the project. Below, you will find a presentation on the project. We encourage you to support our project by donations sent to our bank account with the title: Children’s Homes Grant

Our grant is supported by Rotary Club Catania Est from Italy and has been registered under no. GG2123909.